Hakan Fehmi Öztop | Covid testiniz pozitif çıktığında…
638
post-template-default,single,single-post,postid-638,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,,side_area_uncovered_from_content,qode-theme-ver-10.1.1,wpb-js-composer js-comp-ver-5.0.1,vc_responsive

Covid testiniz pozitif çıktığında…

Covid testiniz pozitif çıktığında…

Covid Günlükleri…

Bir çok insan gibi salgınlar hakkında çok şey duymuş ancak bir salgını ilk defa yaşayan bir insanım.

Covid testi pozitif çıktığında, önce konduramıyor insan kendine… Hani, okulda beklemediğiniz bir not aldığınızda, hocanızın kağıdınıza tekrar bakmasını istemeniz gibi…

Covid testi pozitif çıktığında, sık sorulan sorulardan biri, “nereden bulaştı?” Cevap: Çok dikkat ettim, ama yine de bulaştı. Bilemiyorum…

Covid testi pozitif çıktığında, tespitler. Halbuki sen çok dikkat ediyordun. Hiç maskesiz görmedik seni, nasıl oldu ki? Aslında kendinizde şaşırıyorsunuz.

Covid testi pozitif çıktığında, her hastalık gibi ilgi bekliyorsunuz ama, kimse ilgilenmiyor. Yaklaşmak, konuşmak istemiyor. Telefonlarda merakla sorular.

Covid testi pozitif çıktığında, yalnızlığın zirvesini yaşamak… Korkular. Kendinizi suçlarsınız, acaba başta ailem olmak üzere, yakınlarıma bulaştırdım mı?

Covid testi pozitif çıktığında, tavsiyeler, tavsiyeler, alternatif tıp ilaçları, kontroller, aramalar… Uyku gelir, ama her an telefon çalar. Herkes arar. Günleri ilaçlarla sayarsınız. Günde kaç defa ateşinizi ölçtüğünüzü ise sayamazsınız.

Velhasıl, dikkat edin. Tedbiri elden bırakmayın. Dua edin. Şükür edin. Kurallara uyun. İnşallah, pandemi kısa sürede sona erer ve eski günlerimize döneriz. Sağlıklı ve güzel günler.

No Comments

Post A Comment